Kelnerka pozwała pracodawcę za otrzymanie zabawki zamiast obiecanego auta

Kelnerka pozwała pracodawcę za otrzymanie zabawki zamiast obiecanego auta

W 2001 jedna z restauracji Hooters w Panama City Beach ogłosiła konkurs dla pracowników. Osoba, która sprzeda najwięcej piwa, miała otrzymać w nagrodę Toyotę. Manager twierdził, iż nie wie, czy auto będzie osobowe, czy dostawcze, jednak na pewno będzie nowe, a właściciel z własnej kieszeni będzie musiał dokonać opłat rejestracyjnych. Konkurs wygrała kelnerka, 27-letnia Jodee Berry. Manager restauracji ogłosił zwycięzcę, założył szczęśliwej kelnerce przepaskę na oczy i zaprowadził ją na parking.

Tutaj szczęśliwa historia się kończy, gdyż po zdjęciu przepaski zamiast oczekiwanego auta zobaczyła ona pudełko z zabawką Yody (gra słów: Toy Yoda) – małą zieloną postać z filmów Gwiezdne Wojny. Kelnerka usłyszała też od managera, że cała sprawa była żartem na prima aprilis i żadnego auta nie ma.

Żart rozbawił wszystkich oprócz jego ofiary. Jodie najpierw złożyła rezygnację, a następnie swoje kroki skierowała do kancelarii prawniczej. Firma próbowała się bronić, twierdząc że manager jedynie żartował, jednak nie przekonało to sądu. Po roku prawniczych przepychanek doszło do ugody. Adwokat Jodee nie zdradził konkretnej sumy jaką otrzymała, jednak powiedział, że na pewno wystarczy jej na dowolny model Toyoty.

Zabawka Yoda Jodee Berry

Niektórzy internauci żartobliwe zauważyli, że oryginalna zabawka Yody w przeciwieństwie do auta z czasem zyskuje na wartości i za kilka lat może być warta więcej niż Toyota.

Źródła:

A Story About A Waitress Who Sued Hooters For Giving Her A Toy Yoda Instead Of Toyota Is Going Viral Again

https://www.antarcticajournal.com/former-hooters-waitress-settles-toy-yoda-suit/

https://scholars.law.unlv.edu/facpub/544/

Leave a Reply

Your email address will not be published.